یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۰۷

صبح امروز صورت گرفت؛

بازدید معاون خدمات شهری شهرداری ابهر از آرامستان های قزوین

معاون خدمات شهری شهرداری ابهر به همراه مدیران سرمایه‌گذاری و حراست شهرداری ابهر از آرامستان های شهر قزوین بازدید کردند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان مدیریت آرامستان های شهرداری قزوین؛ عباس خالقی مدیر اداره خدمات عمرانی این سازمان در این بازدید گفت: زمین در بیرون شهر با هدف ذخیره شهری برای آرامستان ها خریداری شده است و برنامه بلندمدتی برای ایجاد و توسعه آن در حال تدوین است.

خالقی با بیان اینکه آرامستان بهشت فاطمه (س) در فاصله 4 کيلومتري ضلع جنوبي شهر قزوين ايجاد شده که ساختمان ستادي سازمان نيز در آن واقع شده است ، افزود: اين آرامستان در زميني به مساحت 22 هکتار ايجاد و از سال 1363 دفن اموات در آن شروع شده است.

وی ادامه داد: مجموعة معراج در زميني به مساحت 1700 متر مربع در دو طبقه شامل دفتر متوفيات ،سالن تطهير، سالن انتظار مجهز به دوربين هاي مدار بسته ، سيستم صوتي و تصويري ، درب هاي اتوماتيک ، سرويس هاي بهداشي مجهز به شيرآلات اتو ماتيک ، سردخانه هاي مدرن کشويي بالاي صفر و زير صفر درجه با گنجايش 70 نفر وهمچنين سردخانه عمومي جهت استفاده در موارد بحران با ظرفيت چند صد نفر مي باشد .

این مسوول بیان کرد: از ديگر امکانات اين مجموعه مي توان به سيستم تصفيه خانه ، سيستم گرمايش و سرمايش پيشرفته(چيلر) ، دستگاه بي خطر ساز البسه اموات و سيستم حمل و بارگيري متوفي به صورت مکانيزه اشاره کرد .

بنابراین گزارش فرهاد رشوند رئیس اداره برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی سازمان در خصوص وضعیت نیروی انسانی نیز گفت: 3 نفر کارگر رسمی، یک نفر کارمند پیمانی، 8 نفر مدت معین، 25 نفر شرکت بهسازان، 9 نفر شرکت آذر طوبی، 11 نفر تامین نیرو ، 10 نفر مجموعه آمبولانس ها، 3 نفر پیشخدمت و 15 نفر در فضای سبز در حال ارایه خدمات به شهروندان هستند.

در ادامه جواد شاهمحمدی، معاون خدمات شهری شهرداری ابهر گفت: بنا داریم یک آرامستان جدید در شهر ابهر ایجاد کنیم و هدفمان از این بازدید استفاده از دانش و تجربه همکارانمان در شهر قزوین است که با برنامه ریزی های انجام شده اقدامات بسیار عالی در حوزه آرامستان ها انجام داده اند.

تصاویر مرتبط